Widzisz wiadomości znalezione dla zapytania: Gryfino Starostwo

Temat: Pytania do radnego Pawła Nikitińskiego
szanowny panie Pawle właśnie teraz prosze o kontakt ma pan mój nr tel myśle że należy chyba ujawnic pewne tematy publicznie i utrzec nosa tym którzy go tak zadzierają bez względu na konsekwencje ujawnimy wspólnie ciekawe tematy mieszkańcom Gryfina może pan starosta nie poda mnie ponownie do sądu ( wygrałem) i nie za pośrednictwem 7DG
lecz w pierwszej kolejności na forum i zobaczymy jaki będzie wtedy odzew . pozdrawiam i bierzemy się do pisania...................................

Temat: Twórczość byłej Pani Audytor-obecnie Asystentki
Długo przeglądałem forum i dochodzę do wniosku że Pani Lilianna Ochmańska ma wielu oponentów. Może to nie jest powód do smutku ale refleksji z pewnością. Osoba o takich kwalifikacjach i pozycji ale kultura słowa pozostawia wiele do życzenia. Pani skarbnik proszę uświadomić mnie skromnego obywatela czy błędy dotyczą tyllko pracujących w UMiG w Gryfinie czy w Starostwie także? Pytam neutralnie z czystej ciekawości.

Temat: PYTANIA DO W.KONARSKIEGO.

1    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Gryfinie    166 905,66
2    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie    132 057,02
3    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Gryfinie    297 866,23
4    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Chojnie    294 266,47
5    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Mieszkowicach    117 454,95
6    Zespół Szkół Specjalnych w Gryfinie 213 427,59
7    Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy    170 542,88
8    Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Chojnie    30 440,54
9    Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Gryfinie    45 096,26
10    Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gryfinie    31 742,64
11    Dom Dziecka w Trzcińsku-Zdrój    19 179,15
12    Dom Dziecka w Chojnie    13 007,46
13    Dom Pomocy Społecznej w Dębcach 132 625,23
14    Dom Pomocy Społecznej w Trzcińsku-Zdrój    99 880,45
15    Dom Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie    192 021,51
16    Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Gryfinie   
18 270,15
17    Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej    11 686,01
18    Powiatowy Urząd Pracy w Gryfinie    91 840,56
19    Starostwo Powiatowe w Gryfinie    873 178,05


Te zobowiązania to głównie "trzynastki" które w grudniu i tak nie mogły być wypłacone.Temat: O BIPie
BIP starostwa kosztuje 900zl/rocznie. Jest to koszt hostingu BIP`u oraz co wazne takze naszej drugiej strony www.gryfino.powiat.pl!! Wymogi jakie stawia ustawa o dostepie do informacji publicznej (oraz rozporzadzenie) sa na tyle wysokie (chocby fakt iz w przypadku jakiejkolwiek awarii serwera jego funkcje powinien przejac inny - zatepczy), ze nie kazda firma hostujaca jest sie w stanie podpisac pod takimi obostrzeniami.

BIP starostwa zostal zaprojektowany (oprogramowany) i jest aktualizowany przez Wydzial Promocji, Informacji i Współpracy Międzynarodowej. Zadna z firm zewnetrznych nie brala udzialu w jakiejkowiek fazie powstawania BIP`u. Nie moze wiec byc (w przypadku starostwa) mowy o jakimkolwiek cyklicznym placeniu za licencje do BIP, gdyz prawa autorskie sa u źródła!

Pozdrowienia,
Marcin Konopnicki - Wydział Promocji, Informacji i Współpracy Międzynarodowej
www.gryfino.powiat.pl
bip.gryfino.powiat.plTemat: Spotkanie z podróżnikiem - Markiem Klonowskim
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem - Markiem Klonowskim, podsumowujące ostatnią wyprawę na Mt. Mc Kinley na Alasce, które odbędzie się w poniedziałek, 10 października 2005r. o godz. 17.00 w Sali Obrad Starostwa Powiatowego w Gryfinie, przy ul. Sprzymierzonych 4.
Marek Klonowski jest zdobywcą tytułu "Podróżnika roku 2003" od magazynu "Podróże", za samotną rowerową wyprawę na Kaukaz i wokół Morza Czarnego ze zdobyciem Elbrusa i innych szczytów. W imię przygody zamierza sprostać wyzwaniu, jakim jest zdobycie najwyższych górskich szczytów wszystkich kontynentów, dokonując tego niezwykłego wyczynu na rowerze, którym - przed wspinaczką pieszą - dojeżdża na możliwie najwyższe partie góry. W maju 2005 roku wyruszył w podróż na Alaskę z zamiarem zdobycia najwyższego szczytu Ameryki Północnej - Mc Kinley. Szczyt, charakteryzuje się bardzo trudnymi warunkami pogodowymi. Aby na niego wejść trzeba pokonać blisko 4000 metrów, dzielących wierzchołek od bazy na lodowcu Kahiltna. Dodatkowym utrudnieniem są lodowce, spływające z góry, liczne szczeliny, silne wiatry i niska temperatura. Jednak pomimo wszystko szczyt został zdobyty, a kolejna wyprawa Marka Klonowskiego zakończyła się sukcesem. O wszystkich przygodach, które wydarzyły się w trakcie podróży podróżnik z Gryfina opowie podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Gryfinie, na którym zaprezentuje również zdjęcia z wyprawy. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Przewidziano czas na pytania od publiczności i mediów.

Zapraszamy!
Wydział Promocji Powiatu Gryfińskiego
www.gryfino.powiat.plTemat: Gryfino Sie Rozwija???
"W urzędzie administracji samorządowej, jakim jest Starostwo Powiatowe w Gryfinie - pracuje obecnie 98 osób (+ jedna na urlopie bezpłatnym, + jedna na urlopie wychowawczym)."
...
"Uważam, że wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej - liczba urzędników będzie musiała wzrastać - czy to się nam podoba czy nie"
/Wypowiedzi Starosty Gryfińskiego z dnia 2 sierpnia 2004 r./

"według stanu na dzień 20 lutego 2006 r. w Starostwie Powiatowym w Gryfinie jest zatrudnionych 127 osób,co w przeliczeniu na etaty wynosi 123,32 etatu"
/Wydz. Org. i Spraw Obywatelskich, półtora roku później/

Rozwój ilościowy, czy nam się podoba, czy nie, nabrał tempa.
Mam nadzieję, że błyskawiczny rozwój Gryfina, który odbywa się na naszych oczach, nie odbije nam się czkawką. Bo wtedy to już konkretnie trzebaby popić.

Ale... gdzie nam się podział rozwój jakościowy?Temat: Strona internetowa Powiatu Gryfińskiego
Chciałbym zwrócić Waszą uwagę na stronę naszego starostwa - www.gryfino.powiat.pl. Jest naprawdę doskonale prowadzona. Codziennie nowe informacje, bogato ilustrowane. Można się z nich dowiedzieć wszystkiego.

Ale same aktualności to tylko mała cząstka. Obserwowałem tę stronę od samego początku, odkąd powstało Biuro Promocji Powiatu i naprawdę widać ogromny postęp.
Wystarczy wejść na stronę miasta i gminy www.gryfino.pl i już widać różnicę. BIP starostwa jest nieporównywalnie lepszy od BIP-u gminy. Można by tak wymieniać i wymieniać. Ostatnio czytałem w "Gazecie Wyborczej", że Wroclaw.pl ma być najlepszą stroną miejską w Polsce (bo będzie interaktywna mapa miasta). Może i będzie.
My jednak możemy być dumni z naszego starostwa, bo przynajmniej w tej jednej materii nie zawodzą (nie wiem, może w innych też).Temat: Pytania do radnego Pawła Nikitińskiego
Dn.29.08.2008r. odbędzie się sesja nadzwyczajna w Rady Miejskiej w Gryfinie.
W porządku obrad m.in. zmiany w budżecie na 2008r.
Gmina Gryfino przejmuje od 1 września 2008r. od powiatu prowadzenie Liceum ( ZSP nr 1) w Gryfinie.
Powiat na okres od 01.09.2008r. do 31.12.2008 przekaże gminie dotację 460.000,00zł
Gmina Gryfino w okresie od 01.09.2008r. do 31.12.2008r. dopłaci do prowadzenia powiatowego zadania ponad pół miliona , czyli ok.2.000.000zł rocznie !

Pan burmistrz musi uwielbiać pana starostę . Za pieniądze podatników zamiata pył spod nóg starosty, który obiecywał , że rozwiąże wszystkie problemy powiatu. „Rozwiązuje”, to jest pozbywa się ich na rzecz gmin, które kosztem swoich zadań realizują zadania powiatu.
Starosta zadowolony , bo gorące węgle finansowe przerzucił w gminne ręce .Temat: Opinie on-line

Informujemy o uruchomieniu w serwisie www.gryfino.powiat.pl "Opinii on-line" - nowej formy komunikacji ze Starostwem Powiatowym w Gryfinie.

"Opinie on-line" jest internetowym tematycznym forum dyskusyjnym. Na dodane
przez Panstwa opinie odpowiadac beda zarówno wydzial/y jak i kierownictwo
Starostwa Powiatowego w Gryfinie.

W jakim terminie mozna sie spodziewac odpowiedzi?Temat: Opinie on-line
Informujemy o uruchomieniu w serwisie www.gryfino.powiat.pl "Opinii on-line" - nowej formy komunikacji ze Starostwem Powiatowym w Gryfinie.

"Opinie on-line" jest internetowym tematycznym forum dyskusyjnym. Na dodane
przez Państwa opinie odpowiadać będą zarówno wydziały jak i kierownictwo
Starostwa Powiatowego w Gryfinie.Temat: spotkanie na Placu Barnima
http://www.gryfino.info/viewtopic.php?t=1370
podpis na jednym ze zdjęć:
Wspólne spotkanie w starostwie powiatowym radnych Gryfina i powiatu zaowocowało pojednianiem, wycofano wniosek o odwołanie starosty

Nie sadzicie, że nieprzystoi śmierci Papieża wykorzystywać do celów politycznych?Temat: Pytania do radnego Pawła Nikitińskiego

Kreciku drogi dużo piszesz, a ... wiesz. Miałem się tu nie udzialać (z juz zwlaszcza w tym temacie), ale ten ostatni raz muszę to zrobić. Z tego co wiem w Edukatorze J. Miler nie jest nauczycielem odkąd pracuje w starostwie. Oswiadczenie majatkowe sklada sie za caly rok.
Napewno dużo nie wiem ale za to dużo czytam i to ze zrozumieniem
A fakty są takie że Pan Miler został wicestarostą 4.12.2006 roku , czyli od 1 stycznia do 31 grudnia 2007 był wicestarostą ,prawda?
Uchwała Rady Powiatu
nr I/4/2006 z dnia 2006-12-04
w sprawie wyboru Wicestarosty oraz pozostałych członków Zarządu Powiatu w Gryfinie

Na podstawie art. 27 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 5 czerwca 1998r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2001r. Nr 142 poz. 1592, z 2002r. Nr 23, poz.220, Nr 62, poz.558) Rada Powiatu w Gryfinie uchwala co następuje:
§1
Stwierdza się, że w wyniku wyborów w głosowaniu tajnym Wicestarostą oraz pozostałymi członkami Zarządu Powiatu w Gryfinie zostali:
1. Wicestarostą - Jerzy Miler
2. Członkiem Zarządu - Jan Podleśny
3. Członkiem Zarządu - Maciej Racinowski
4. Członkiem Zarządu - Barbara Rawecka
§2
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Przewodniczący
Rady Powiatu w Gryfinie
Roman Michalski

Oświadczenie majątkowe złożył w 2008 roku za cały 2007 rok czyli od 1.01.2007- do 31.12.2007 , prawda ? W oświadczeniu majątkowym nie napisał że wynagrodzenie w EDUKATORZE dotyczy 2006 roku ( jak to zrobił w przypadku "13" z ZEAS-u) prawda?
Trudno podważyc oświadczenie majątkowe wicestarosty skoro sam się pod min podpisał czyli prawda!Temat: Dni Gryfina 2005 odwołane?
1 odwolane dni maja sie zgodze pod jednym warunkiem zaloba ale kazdy inaczej ja przezywa i to od niego zalezy przez jaki okres czasu bedzie ja wsobie nosil
2 w gryfinie jedna na rok taka rozrywka i zabierac ja mlodziezy
3 nie musi byc to wcale kolo kosciola sa przeciez inne miejsca (zalezy od zarzadu administracji)
4 inne przyczyny (ale nie sa mi znane)
5 inny termin imprez nie wchodzi w rachube z wielu powodow (wolne dni od pracy, to ze pozniej moze nie byc na to kasy... etc.)

wniosek:
zaloba zalobą ale czy nie powinnismy wspominac papierza z usmiechem na twarzy, mialy by niby byc wolne dni od pracy a co sie dzialo w starostwie
zabierajac rozrywke mlodziezy sadze ze odniesie to zle skutki dla mienia gryfina poprostu rozniosa miasto wpyl a policja na pewno nie da se ze wszystkimi rady dla staarych bedzie na pewno na stadionie a mlodzi gdzie maja kwitnac pod blokiem, mozna przecierz cos dla mlodych zrobic na boisku aswaltowym a nie zeby sluchali jakis przestarzalych rytmow
lepiej niech zarzad wezmie to odrazu po uwage gdyz wiecej wyda na zniszczone gryfino niz na koncerty (ale oby do tego niedoszlo) szanowna administracja rzadowa jest po to by miala leb na karku w takich sprawach i myslala co tu zrobic by kazdy byl zadowolony z mieszkancow naszej "wspanialej wioski" ---> a wiec dzialajta

i nie zawiedzcie naszych mieszkancow ktorzy was wybraliTemat: BIP - Informacje publiczne i prawa obywatela do nich
Dzień Dobry
Pragnę poinformować, że ze względu na problemy techniczne uchwały podjęte na sesji XXI Rady Powiatu w Gryfinie w dniu 29 grudnia 2004 r. nie mogły być umieszczone wcześniej. Przedmiotowe uchwały zostały w dniu dzisiejszym zamieszczone w BIP-ie Starostwa Powiatowego w Gryfinie.
Pragnę przeprosić wszystkich zainteresowanych za zaistniałą sytuację zapraszając jednocześnie do odwiedzania stron Biletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Gryfinie.Temat: stypendia unijne dla studentów
Zacznę tak: zostałam poinformowana przez osobę pracującą w starostwie że na 1000 podań od studentów tylko 160 osób otrzymało stypendium. Załapały się tylko te osoby których dochód na osobę nie przekroczył 150 zł.Można by więc sobie pomyśleć: w porządku faktycznie pewnie przyznali stypendium mniejszej ilości studentów ale za to w wyższej kwocie. BZDURA! Bliska mi osoba, której dochód na osobę w rodzinie wynosi 50 zł(wiem to brzmi niewiarygodnie) otrzymała stypendium w wysokości 60 zł (nóż się w kieszeni otwiera). Ale to nie koniec wg. regulaminu ustalonego przez Radę Powiatu w Gryfinie (dostępny na stronie starostwa) "stypendium wypłacane jest w 10 ratach miesięcznych od pażdziernika do lipca" KOLEJNA BZDURA!!! Bowiem pieniądze zostały wypłacone tylko od grudnia i nie ma mowy o żadnym wyrównaniu!!!! Pytam więc gdzie się podziały pieniądze za listopad i październik?????Ciekawa też jestem czy ktoś otrzymał mniejsze stypendium niż moja znajoma, jeśli macie jakieś informacje , piszcie...nie odpuszczę tej sprawy tak łatwo. aha jeszcze info dla osób które sie nie załapały na stypendium...podobno nie można się odwoływać...ale regulamin nic o tym nie wspomina , więc dlaczego pani zajmująca się stypendiami w Starostwie udziela takich informacji???Na jakiej podstawie??Temat: Szczyt buractwa!
Tekst jest na stronie http://bip.gryfino.powiat...nrkade=2&nr=158

§ 2
Pracownicy Starostwa Powiatowego w Gryfinie przy kontakcie z interesantem zobowiązani są:

przy odbieraniu telefonu do wskazania komórki organizacyjnej, w której pracują oraz przedstawienia się z imienia i nazwiska;
poinformowania o trybie i możliwym terminie załatwienia sprawy;
okazania wszelkiej pomocy w wypełnianiu wymaganych dokumentów lub wskazaniu odpowiedniej osoby;
okazania pomocy w ustaleniu organu właściwego do załatwieniu sprawy w przypadku gdy załatwienie sprawy nie leży w kompetencji tutejszego Urzędu.Temat: PYTANIA DO W.KONARSKIEGO.

Witam wszystkich zainteresowanych sprawami Powiatu,
nawiążę do paru tematów poruszanych na forum.
Nie było konkursu na dyrektora SPZOZ Szpital Powiatowy, bo powołany w dniu 30 marca br. Pan Jerzy Herwart jest pełniącym obowiązki dyrektora, a szpital - zgodnie
z przyjętą strategią i podjętymi worzenie niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej.
Pozdrawiam wszystkich
Starosta Wojciech Konarski

Proszę o komentarz faktu braku konkursu na stanowisko Dyrektora ZOL w Gryfinie, Likwidatora SP ZOZ Szpital Powiatowy w Gryfinie, Dyrektora spółki Szpital w Gryfinie i zatrudnienie na 3 stanowiskach jednej osoby Pana Jerzego Piwowarczyka.
NFZ podaje że Pan Jerzy Piwowarczyk jest również Dyrektorem Szpitala Św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim wykaz –OPIEKA CAŁODOBOWA W WOJEWÓDZTWIE ZACHODNIOPOMORSKIM W ROKU 2008 - stan na dzień 12.05.2008.
www.nfz-szczecin.pl/nfz/g..._04_07_2008.xlsTemat: Gryfino się "rozwija" :)

Ja bym nie miał nic przeciwko temu ,żeby Gryfino było dzielnicą Szczecina ,byleby tramwaje doprowadzili

Właśnie dlatego Gryfino nie ma szans na samodzielny rozwój. Bo większość mieszkańców myśli tak jak Ty. Dlatego nie dbają o "swoje" szkoły, szpital, i inne tego typu instytucje. Po co? Przecież zawsze można do szkoły, czy lekarza pojechać do Szczecina. Tylko w takim wypadku po co potrzebni nam są radni, gmina i to całe śmieszne starostwo???Temat: PRIORYTETY GRYFIŃSKIE

Kampania rozpoczęta poseł i starosta lekarstwem dla Gryfina. Dobry żart, ale chyba nie przejdzie, ludzie nie są już tak naiwni jak w latach 90 - tych.
Które lekarstwo będzie dobre dla Gryfina o tym zdecydują wyborcy,a ani Pan Długoborski ani Pani Starosta nie rozpoczeli kampani bo żadne z nich nie zadeklarowało nigdzie chęci startu w wyborachTemat: Pytania do radnego Pawła Nikitińskiego

Czy uważa Pan że jest to normalne i moralne aby powiatowi członkowie Zarządu z pieniędzy powiatu dawali sobie kasę ?
Dla Pana Milera który odpowiada w Zarządzie powiatu za oświatę jak najbardziej normalne i moralne . Powiat daje nie tylko na MOS ale i na szkoły niepubliczne , gdzie w Liceum Ogólnokształcącym EDUKATOR Starosta Miler dorabia jako nauczyciel ( tak napisał w swoim oświadczeniu majątkowym ). Oddali w Gryfinie liceum, w Chojnie połączyli szkoły, w Mieszkowicach oddadzą szkołę ,to co ma chłop robić. Czasu dużo, problemów mało to dorabia gdzie może a tak ma 3 etaty ( Starostwo, MOS, Edukator). Jakaś plaga w tym powiecie czy jak? Dyrektor Szpitala Piwowarczyk na 3 posadach, Wice Starosta Miler na 3 posadach, ustawili sie nieźle. Tylko efektów pracy brakTemat: nowy samochoód pana burmistrza
~milki napisał/a:
> Chciałbym odniesc się do tegoż tematu.
> Najbardziej wkurza mnie jak my o wszystkim
> zapominamy, nie pamięta się co burmistrz
> zrobił dla gryfina,

Można wiedzieć co zrobił bo coś musiał za darmo ma pierdzieć w stołek

> zapomina się o autach kupowanych
> przez starostwo nie tego się nie pamieta,
> bo sld
> trzeba głaskać nie to on są !@#$%^&*,

A burmistrz to niby sroce z pod ogona wypadł i nie ma korzeni seigających PZPR?

> Mysle że wszyscy znamy przysłowie jak nas > widzą
> tak nas piszą - są rozmowy z duńczykami w > sprawie
> nowych miejsc pracy w gryfinie, najlepiej niech
> burmistrz podjedzie starym gruchotem, i
> nas będą kpić
Według pana słów przed podjęciem pracy przez bezrobotnego powinien on się zadłużyć kupić nowe autko garnitur i do przyszłego pracodawcy pojechać nowym autkiem?
Według mnie powinien pokazać przyszłemu pracodawcy co umie i na spotkanie przyjść czysty i schudnie ubrany nawet na pieszo.

> DLACZEGO NIE PAMIĘTACIE ZAKUPU SAMOCHODU
> DŁUGOBORSKIEGO??? Nie wtedy było cicho,
> był luz
A było to forum w tamtych czasach?

> Dziwię się i to bardzo jak potrafimuy słtamsić
> człowieka który tyle dokonał dla gryfina w swojej
> tak krótkiej kadencji za takie coś

Przykłady , przykłady więcej przykładów mniej górnolotnych słow.
Pustosłowie to taka moda teraz?Temat: Przetargowe falstarty
Do "Pani Maglowej" i Pana Tomasza Milera.
Pragnę serdecznie zaprosić Panią i Pana na posiedzenie Zarządu Powiatu w Gryfinie.
Najbliższe posiedzenia 12.01.2005r. o godz. 13.00 - środa
oraz 18.01.2005r. o godz.14.00 - wtorek.
Dn.18.01.2005r. Zarząd będzie omawiał wszystkie aspekty formalno-prawne dalszego funkcjonowania Rodzinnego Domu Dziecka w Gardnie - w związku ze diametralną zmianą przepisów regulujących finansowanie takich placówek po 01.01.2005r.
Zaproponuję w porządku obrad umieszczenie tej kwestii na końcu obrad / t.j.około 15.30/, abyście Państwo mogli przybyć na posiedzenie po pracy ( gdyby godz.14.00 była zbyt wczesna). Widząc ogromne zainteresowanie tematem finansowania Rodzinnego Domu Dziecka Państwa Drabików w Gardnie . Zarząd będzie prezentował różne rozwiązania i zapewne z zainteresowaniem dokonać ich konfrontacji z pogądami P.Maglowej lub dziennikarza , który żywo interesuje się tym społecznym problemem.
Temat będzie referowany przez Wicestrostę Józefa Rucińskiego , dyr.PCPR Urszulę Kwietniewską-Łacny, Skarbnika Powiatu Liliannę Ochmańską oraz radców prawnych.
Posiedzenie odbędzie się w sali posiedzeń na ostatnim piętrze Starostwa Powiatowego w Gryfinie. Zapraszam-Ewa De La Torre - Przewodniczaca Zarządu Powiatu w Gryfinie.Temat: nowy samochoód pana burmistrza
Chciałbym odniesc się do tegoż tematu. Najbardziej wkurza mnie jak my o wszystkim zapominamy, nie pamięta się co burmistrz zrobił dla gryfina, zapomina się o autach kupowanych przez starostwo nie tego się nie pamieta, bo sld trzeba głaskać nie to on są !@#$%^&*,
Mysle że wszyscy znamy przysłowie jak nas widzą tak nas piszą - są rozmowy z duńczykami w sprawie nowych miejsc pracy w gryfinie, najlepiej niech burmistrz podjedzie starym gruchotem, i nas będą kpić
DLACZEGO NIE PAMIĘTACIE ZAKUPU SAMOCHODU DŁUGOBORSKIEGO??? Nie wtedy było cicho, był luz Dziwię się i to bardzo jak potrafimuy słtamsić człowieka który tyle dokonał dla gryfina w swojej tak krótkiej kadencji za takie cośTemat: Panie Starosto W. Konarski zapraszamy!!!
Wybaczyłbym, gdyby po raz kolejny nie mijał się Pan z prawdą.

Kolejna lekcja z cyklu "naucz się korzystać z FMG", specjalnie dla Pana Rysia

http://www.gryfino.info/s...sta+gryfi%F1ski

Lista wszystkich postów użytkownika, najlepiej przeglądać od dołu. U góry każdego posta widać datę.

3/4 postów użytkownika starosta gryfiński zostało napisane w roku 2004 i 2005Temat: Panie Starosto W. Konarski zapraszamy!!!

Może nie ma czasu. W. Sz. P. Ewa de la Torre dowiedziała się o forum w ostatnich miesiącach swojej kadencji...

http://www.gryfino.info/p...ewprofile&u=357
Przedstawiamy profil :: starosta gryfiński
Dołączyła: Czw Lip 08, 2004 10:09

Wielce Szanowny Pan Rysio nie zadal sobie trudu sprawdzenia zanim zaczal pisac bzdury. Zla praktyka.

To dobrze, ze osoby publiczne, nie tylko w czasie wyborow decyduja się zabrać głos w dyskusjach z mieszkancami, także w internecie. Tacy politycy, w przeciwienstwie do tych którzy o wyborcach przypominają sobie dopiero podczas kampanii mogą liczyć na moj glos.

Czekamy oczywiście na pierwsze posty Pana Starosty.Temat: Most na Regalicy do remontu, granica będzie zamknieta !

Nareszczie no ale rementowany most na zachodniej Regalicy to kolejne zamkniecie ruchu nie mozna bylo tego jakos zsynchronizowac? szkoda

Trzeba o ten nonsens zapytać polskich i niemieckich ekologów, którzy "podając sobie ręce" ponad granicą , pisząc protesty przeciwko remontowi mostów - doprowadzili do utrącenia w Brukseli projektu i przyznanych pieniędzy w 2004r., kiedy to samorząd województwa ( do niego należy droga nr 120 i mosty na Odrze i Regalicy) chciał wyremontować oba mosty - jeszcze przed wejściem Polski do Unii Europejskiej 1 maja 2004r.

Jako starosta gryfiński i mieszkanka Gryfina - prostest ekologów zawsze uważałam za zamach na polską rację stanu i czysty absurd.
Ekolodzy odsądzali mnie od czci i wiary, ale dzisiaj nie ma chętnych do tłumaczenia się przed Mieszkańcami Gryfina i okolic , dlaczego spotkało ich tyle utrudnień - w jaki sposób, remont i malowanie mostów miałoby niegatywnie wpływać na ekologię, bo tego nikt nie wyjaśnił do tej pory.Temat: Gryfino się "rozwija" :)

Norlamnie dziw bierze że im nie jest wstyd takich durnych pomysłów mieszkańcą mówić!!! żenada

Właśnie o to chodzi że nie wstyd. Bo takich aktywnych jak Ty to w tym mieście ze świecą by szukać. Ja mam wrażenie, że to miasto jest martwe i dązy do tego, by stać się dzielnicą Szczecina. "0" patriotyzmu lokalnego. (nie mylić z "0" tolerancji). Ludzie, mieszkańcy Gryfina obudźcie się!!!! Popatrzcie władzy na ręce!!!! Kto wydaje takie decyzje mając za nic interes społeczny a kierując się tylko względami ekonomicznymi? Chcę znać z imienia i nazwiska każdego radnego gminy, czy starostwa, który podpisuje się pod takimi "durnymi" pomysłami. Czy my mieszkańcy, zwykli obywatele naprawdę nie mamy żadnego wpływu na to co się dzieje w naszym mieście? Czy radni wybrani w demokratycznych wyborach mają już tylko brać swoją kasę i robić, co im się żywnie podoba? A może jakiś radny wypowie się w tej kwestii? Co dobrego zrobił dla rozwoju naszego miasta?Temat: 750 lat miasta Gryfina
Nie wiem czy spostrzegliscie, ale dzisiaj mamy w historii naszego miasta pewną okrągłą rocznicę. Od nadania praw miejskich minęło dokładnie trzy czwarte tysiąclecia. 750 lat minęło jak jeden dzień :D. Co prawda nie uczestniczylismy we wszystkich tych latach;), ale na pewno mamy cos do powiedzenia na temat naszego 'ukochanego' staruszka:).
Co sądzicie o obchodach tego ważnego dnia? Dzisiaj o 13 odbyła się uroczysta msza w kościele na dole, z udziałem przedstawicieli polityki w osobach: p. poseł Wojciech Długoborski, p. starosta Ewa De La Torre, p. burmistrz Henryk Piłat, przedstawiciele rady miasta i wielu innych. Tytułem honorowego obywatela miasta Gryfina uhonorowano ks. dziekana Bronisława Kozłowskiego.
Co o tym sądzicie? Czy wiecie o innych wydarzeniach związanych z obchodami?Temat: Jak oceniacie mijającą kadencję powiatu i gminy?

To co mówi Pani Starosta Ewa de la Torre w wywiadzie dla 7 DNI GRYFINA z dnia 4 października 2006, na temat zmniejszenia wydatków na administracje - to kompletna bzdura. Gdy rozpoczeła rządzić w starostwie powiatowym, zwiększyła zatrudnienie przyjmując swoich znajomych. Zwolniła gońca który robił oszczędności kilku tysięcy rocznie, bo naraził się Panu Wacławowi G. jako radny.
Max podaj więcej szczegółów?Temat: Jak oceniacie mijającą kadencję powiatu i gminy?
To co mówi Pani Starosta Ewa de la Torre w wywiadzie dla 7 DNI GRYFINA z dnia 4 października 2006, na temat zmniejszenia wydatków na administracje - to kompletna bzdura. Gdy rozpoczeła rządzić w starostwie powiatowym, zwiększyła zatrudnienie przyjmując swoich znajomych. Zwolniła gońca który robił oszczędności kilku tysięcy rocznie, bo naraził się Panu Wacławowi G. jako radny.
PozdrawiamTemat: FMG coraz bardziej popularne!

spodziewałeś się na początu istnienia Forum, że osiągniesz taki sukces?

Sukces bedzie wtedy gdy rozwine g.i do rozmiarow o jakich myslalem, czyli kilka dodatkowych, niekomercyjnych serwisow.

W zasadzie sporo zalezy od stanu finansow, serwer na ktorym dziala g.i oplacany jest z kieszeni biednych studentow wiec jestesmy w pewien sposob ograniczeni ale staramy sie (forum wykorzystuje prawie wszystkie przyznane nam zasoby)

ogolnie gryfino.info bedzie mialo za zadanie wspierac rozwoj gryfinskiego internetu (np udostepnienie miejsca na komercyjnym serverze dla ciekawych witryn mieszkancow, skrzynek pocztowych, bezplatnej reklamy niekomercyjnych stron itd)

Co do samego forum, zakladajac je mialem raczej male oczekiwania - w koncu jestesmy malym miastem, trudno bylo oczekiwac od razu wielkiego ruchu

Poza tym, co takze mnie bardzo cieszy na forum coraz czesciej zabieraja glos osoby publiczne, m.in starosta czy skarbnik powiatu, takze kilku radnych oraz dyrektorzy/prezesi gryfinskich instytucji/organizacji - tego tez sie nie spodziewalem.

Wielu urzednikow ignoruje internet jako medium kontaktu z mieszkancami (czesto ich wyborcami) - na szczescie u nas jest inaczej (na marginesie, ciekaw jestem czy a jeslit ak to w jaki sposob odczujemy na forum kampanie przed wyborami samorzadowymi..)

Cieszy takze fakt, iz uzytkownicy FMG wykazuja wysoka kulture osobista i odpowiedzialnosc za slowa. Z reguly administratorzy podobnych serwisow maja sporo pracy przy ich moderowaniu - na gryfino.info posty usuwa sie niezwykle rzadko (przez 1,5 roku dzialania serwisu usunalem ich kilka, moze kilkanascie.Temat: BUDŻET GMINY 2005

i to co najistotniejsze nie ma nic o przeciwdziałaniu bezrobociu czyli realizacji np.ustawy z dnia 13 czerwca 2003 o zatrudnieniu socjalnym, nie wspominając o realizacji zadań gminy wynikajacych z ustawy o pomocy społecznej.
* brak jest jasnych celów i kierunków rozwoju gminy


Cha Cha Cha.
A doczytała Pani w tych ustawach, że strategie wynikające z tych ustaw dla starostwa ma zrobić starostwo. To co wy uchwaliliście jest jeszcze bardziej nieczytelne od tego co napisał p. Krakowiak. Społeczeństwo w czasie wyborów powiedziało p. Krakowiakowi -----nie. Ale co to obchodzi p. Pilata. Dał mu zlecenie uszczęśliwić bezdomnych, ale bezdomnych w Gryfinie nie ma. Są tylko tacy, którzy są bezdomnymi, gdyż nie chcą łożyć na swoje utrzymanie, i mają stałe meldunki na ogródkach działkowych,jak odkrywczo zauważyła p. Górak. Gmina buduje świetlice, wy świetlice a dzieci nie mają się gdzie podziać.
Ale u Was p. Ruciński zajmuje się tymi sprawami, wiec dalej będziecie płacić na świetlice TPD . Czyli p. Dźwince. I dla dobra dzieci p. Drabikowi. Ludzi, którzy stana w obronie biednych dzieci postawicie przed sądem za to, że straszą dzieci policją i każą chodzić do szkoły.
Jeśli zrobicie strategię, to gminy będą musiały partycypować w kosztach i nie będzie odwołania. Ale najpierw trzeba zmienić stratega.Temat: Nadużycie zaufania na wielką skalę.
Drogi Wedkarzu. Na to forum wchodzi bardzo mala grupka ludzi. Podobnie jak Ty mowil do B.M. Starosta Rucinski, ktory w czasie slawnej sprawy binowskiej zmusil ja do zlozenie wypowiedzenia.
Twierdzil, ze to wielka afera i mowia o niej w internecie w calej Polsce. On akurat podobno nie potrafil obslugiwac komputera.
Ja na poczatku moich wpisow specjalnie podkrecalem atmosfere. Pani Marta mowila, ze wale az forum trzeszczy, ale B.M. nic nie wie, ze ja tutaj pisze. Nie wiedza tez moi sasiedzi z klatki.
Kiedys podpytywalem sie, co z klamka i Bozena nie mogla zrozumiec o co chodzi, bo jaks Pani z Zarzadu miala do niej pretensje, ze cos pisze w internecie. Ona nic nigdy w internecie na tym forum nie napisala i wcale tu nie zaglada.

Ludzie z SLD i Starosci mieli do niej pretensje, ze rozpetala afere na cala Polske.
Ja pisze tu miedzy innymi dlatego, zeby ja przekonac, ze o niej w internecie pisala i czyta swoje wypociny sfora, ktora rzucila sie na nia z beazpodstawnymi zarzutami.

Tutaj w lape biora to najlepsza reklama, ale jak widzisz nawet malwersanci nie zblizaja sie do Gryfina.
Tu sie nie da nic zrobic, bo nie ma przygotowanych uchwal i planow.
Piec lat temu wspolpracowalem z firma, ktora chciala zalozyc instalacje swiatlowodowa w calym miescie i nie mozna bylo nigdzie wbic lopaty, bo radni nie uchwalili uchwal.
Funduszy unijnych tez nie da sie sciagnac do Gryfina bo nie ma uchwal.
Nawet gdyby znalazl sie ktos kto chcialby dac w lape to i tak nie moglby wybudowac nawet budy dla psa.
Wiec nie musisz miec kaca.Temat: CZY PO i PIS SĄ W STANIE RZĄDZIĆ W GRYFINIE?

więkoszość użytkowników forum ma SLDPOPISLPR gdzieś głęboko
mam nadzieje że nikigo nie uraziłem

Może ma Pan rację ale nie zmienia to faktu, że prawica w Gryfinie jest SŁABA a SLD rozbita wewnętrznie. Więc pytam, gdzie jest alternatywa? Gdzie prawica, gdzie "nowa" lewica, gdzie centrum, gdzie ta zapowiadana od dawna inicjatywa pod przywództwem P.N.? Być może jest to taka nasza tradycja, wyciągnąć kandydatów jak "króliki z kapelusza" na pięć minut przed wyborami i wcisnąć osoby, które niejednokrotnie nie mają ani wiedzy, ani predyspozycji nie wspomnąć już o morale do bycia radnym, burmistrzem czy starostą.Temat: Przetargowe falstarty

Nie jestem członkiem Zarządu Powiatu, choć uczestniczę w jego obradach (bez prawa do podejmowania decyzji). Pani Starosta, która jest przewodniczącym Zarządu Powiatu wraca z urlopu we wtorek więc zapewne w przyszłym tygodniu odpowie pani maglowej na forum.

Pani nie wie, czy obrady w Gryfinie są tajne czy jawne? Dlaczego na tak proste pytania ma odpowiadać starosta. Może od razu napiszę do Komisji Europejskiej.Temat: Młodzi dla Gryfina

zastanawiam się więc jak rozpoznać ludzi zdolnych do przełamania wszelkich granic i schematów występujących w Gryfinie,a jak starych wyjadaczy, którzy nauczyć by mnie mogli jedynie utartych szlaków,

To jest niebieskooki cherubinku kwestia podstawowa.
Przedstwię ten problem na konkretnym przykładzie.
"Pani maglowo!
uwagi pani o moich jak to pani nazwała ekscentycznych pogladach wcale nie spowodowały że zamilkłam w temacie a powód jest inny, uważam ze prowadzenie dyskusji z panią na ten temat mija się z celem.
Moim zdaniem pani obsesyjna niechęć do funkcjonującego niepublicznego domu dziecka nie wymaga dalszych dyskusji bo żadne racjonalne argumenty i tak pani nie przekonują."
To jest cytat z wypowiedzi p. Ochmańskiej długo działajacej w surrealistycznym światku politycznym naszego miasta.
Ja uważam pomysł zamieszkania z rodziną w barakach po PGR-ach za ekscentryczny, czyli przełamujacy konwencje zdrowego rozsadku. Z drugiej strony wzbudza on moje współczucie. Dla starych wyjadaczy ze starostwa to coś zupełnie naturalnego i godnego pochwały. Dlaczego tak uważają nie dowiesz się nigdy.
Chce jednak zwrócić twoja uwagę na metodę surrealistów gryfińskich. Pani Ochmańska nie chce mi wyjaśnić niczego z powodu mojej niecheci. Ja jestem winna. Moja niechęć ma podłoże racjonalne a nie obsesyjne, poza tym nie może być powodem braku argumentów u mojego rozmówcy.
Nie jeden raz usłysysz to przez ciebie jestem zły i wtedy wiedz, że z takim człowiekiem trudno dojść do porozumienia, gdyż zamiast szukać argumentów będzie odwracał uwagę od płycizny swojego myślenia, skierowując ja na urojone przez siebie sądy o twojej osobie.Temat: Przedszkole w Gryfinie ""NOWE""
A czemu prywatne przedszkole, na kogo je stać? W Gryfinie jest potrzebne nowe przeszkole. To nie prawda że to problem chwilowy, niech nasze władze zwrócą uwagę na stan choćby przedszkola na Łużyckiej. Dzieci przesiadują tyle godzin w barakch, które kiedyś też miały być tylko na chwie, a ta chwila trwa i trwa. Kto z naszych urzędników chciałby pracować i siedzieć codziennie w baraku? chyba nikt a nasze dzieci muszą bo nie ma rozwiązania? Może czas to wszystko zmienić , może czas na wybudowanie nowego przedszkola, które by się tak ładnie reprezentowało w naszym mieście jak naprzykład URZĄD MIASTA I GMINY , czy choćby STAROSTWO !Temat: Gryfino się "rozwija" :)
Tak ,jak mam 18 lat - to naprawdę PRLem jestem skażony Poza tym - wolałbym tramwaje ,niż rozklekotane jedynki No i jeśli byłaby dzielnica Szczecina - nie byłoby starostwa ,urzędu gminy i całych problemów z tym wszystkim .

A Ty co zrobiłes dla Gryfina ,jeśli można wiedzieć ?Temat: DPS zatruty - katering be?
Panie Tomku fajny temacik, chociaż bardzo przykry, jezeli nie bedzie potraktowny sprawozdawczo.(Ujawniony w Kronice Szczecińskiej TVP 3 w dniu 02 marca 2004 r.)

Proszę znaleźć odpowiedź na pytania?
1. Czy DPS w Nowym Czarnowie i DPS w Debcach są jednostkami organizacyjnymi Starostwa Powiatowego w Gryfinie?
2. Czy DPS w Dębcach ma mozliwość przygotowywania posiłków dla DPS w Nowym Czarnowie?
3. Dlaczego zleca się firmie kateringowej dostawę posiłków i tym samym wyprowadza sie publiczne pieniądze ze Starostwa, te same które mogłyby obnizyc koszty przygotowywania posiłków w Debcach i dać dodatkowe zatrudnienie zatrudnionym tam pracownikom?
4. Jest to niegospodarne i nieracjonalne działanie. Czy stało się to przez celowe działanie, czy przez zwykłe niedopatrzenie?

Powodzenia w dochodzeniu.....

pozdrawiam
4.Temat: Czy SLD "wróci"

Przecież interesuje panią tylko budżet gminy a tam już dawno pani podziękowali.
Zyczliwie pana informuję że to ja w grudniu 2002 złożyłam rezygnację z funkcji skarbnika po otrzymaniu propozycji współpracy od pani Starosty. Ma pan rację podziękowano mi w gminie za moją pracę i na sesji Rady Miejskiej w dniu 30 grudnia 2002 otrzymałam z rąk pana Burmistrza podziękowanie następującej treści:
" Szanowna Pani Lilianna Ochmańska
W imieniu pracowników Urzędu Miasta i Gminy pragnę Pani serdecznie podziękować za pracę i życzliwą współpracę w okresie pełnienia funkcji Skarbnika Miasta i Gminy Gryfino.
Życzę pomyślności w realizacji planów zawodowych oraz wszystkiego najlepszego w życiu osobistym.
Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Henryk Piłat"
Nie ma pan racji nie interesuje mnie tylko budżet gminy ciągle się uczę i poszukuję innych mądrzejszych rozwiązań, a że przy okazji czasami trafiam na jakieś kwiatki no cóż...Temat: Młodzi dla Gryfina
ponury,

komunistyczna??? jak najbardziej nie. tak na mardzinesie nie jest to pratia tylko stowarzyszenie młodych ludzi - nasze stowarzyszenie(tu wszystkiego sie dowiesz http://mc.org.pl) jest zwiazane z UW która jest parią liberalną. Jednakże my nie chemy sie bawić w dużą polityke. Tylko zacząć naprawde coś robić bo z tego co wiem w Gryfinie działa Koło Forum młodych maja nawet lokal dzieki radnemu. i spotykają sie w starostwie. Jednakże z tego nic nie wynika.

narazie probujemy załatwić lokal ale faktycznie wszedzie natrafiamy na opor Ww MDK I GDK podobno nie ma miejsca, pozostaje jeszcze gmina ale tam szanse sa jeszcze mniejsze. Moze gdybyśmy byli koloru "czerwonego" to cos dalo by sie załatwic.

Narazie staramy sie organizowac ale mamy juz 5 członków. Niedługo przeprowadzimy akcje informacyjna w naszych szkolach ponadgimnazjalnych akcje informacyjna dotyczącą KONSTYTUCJI UE. Ponieważ z tego co sie zorientowalismy i widzimy ludzie nie orientują sie co ten dokumnet zawiera.

[ Dodano: Czw Mar 31, 2005 3:14 pm ]
po przeprowadzeniu tej akcj bedziemy sie starali cos "zrobić" z parkingami na górnym tarasie a raczej z ich brakiem. Sam czesto wracam autem wieczorem do domu. I wtedy zaczyna sie "polowanie". domyślam sie ze wiekszość kierowców podziela moje zdanie. No chyba że maja garaz. Dlatego postaramy sie by problemy ktorych nasza "władza" nie zauważa w koncu zwrucila uwage na ten problem.Temat: Jak urzędasy potrafią pokrzyżować wakacje
O wielu zachowaniach bliźniaczych opisanym powyżej traktują artykuły 51 numeru Tygodnika Gryfińskiego, w których Czytelnicy jak sądzę odnajdą odpowiedzi na temat kompetencji i rzetelności Pani starosty i jej zaplecza polityczno - towarzyskiego z czerwonymi kokardami w tle. Ten proceder o którego zmianę ubiegają sie nieliczni, zaprowadzi sprawy Powiatu Gryfińskiego na manowce. Póki co w Szpitalu Powiatowym w Gryfinie pracę traci około 25 osób, to tak na dzień dobry. A szykują sie kolejne pomysły dbałości o nasze interesy, jak zwykle najlepsze z mozliwych, jedyne mogące stać się podstawą rozważań. Ale skoro mowa o drogach, ciekawe dlaczego Powiat Gryfiński nie realizuje modernizacji ulicy Mieszka I w Gryfinie? Wszak radni i zarząd swego czasu uznali, że tak właśnie się stanie.Temat: Czy SLD "wróci"


... Poseł Długoborski nie zgodził się na 8 miejsce na liści, gdyż głosy oddane na niego zwiększyłyby szansę partii a nie dałyby jemu osobiście nic, więc nazwał działaczy własnej partii mafią. Demokracja była wtedy, gdy wybierali jego na najwyższe stanowiska, gdy nie wybierają Długoborskiego, jest to rozbój w biały dzień.

Czy radni powiatowi zrozumieją, że czas ludzi Długoborskiego się skończył?


Apel otwarty

Pani Starosto Powiatu Gryfińskiego!
Uprzejmie proszę, by z ogólnie dostępnej tablicy ogłoszeń mieszczącej się przy siedzibie Starostwa Powiatowego, zostało zdjęte (w trybie pilnym) ogłoszenie informujące o działalności jednego z biur poselskich.
Ogłoszenie to, zawiera między innymi nazwę i logo partii, która prowadzi obecnie kampanię wyborczą i ubiega się o głosy w wyborach, mających się odbyć za mniej niż miesiąc.

W moim odczuciu, w celu zachowania bezstronności Urzędu Starostwa w związku z trwającą kampanią wyborczą, należy wystrzegać się prezentacji na zewnątrz i wewnątrz budynków administracji samorządowej jakichkolwiek plakatów czy haseł, które z tą kampanią mogą mieć związek.

Z poważaniem,
Tomasz Soroko, Gryfino, 26.VIII.2005 A.D.Temat: XXII Turniej Piłkarski Oldbojów im. Kazimierza Niewiadomskie
9 sierpnia na stadionie miejskim imienia Leszka Słoninki w Pyrzycach odbył się XXII Turniej Piłkarski Oldbojów imienia Kazimierza Niewiadomskiego.
W turnieju udział wzięło 5 drużyn: Energetyk Gryfino, Stal Stocznia Szczecin, Darel Stargard Szczeciński, Olimp Złocieniec oraz Sokół Pyrzyce. Frekwencja jak zwykle dopisała, rywalizacja była bardzo zacięta, jednak z zachowaniem zasad fair play.
Nie zawiodła także rodzina Niewiadomskich, która w okazałej reprezentacji dopingowała zmagania sportowców.
Po uroczystym otwarciu turnieju delegacje poszczególnych drużyn, przedstawiciele jednostek samorządowych, przyjaciele oraz rodzina udali się na cmentarz aby uczcić pamięć Kazimierza Niewiadomskiego.

Po pasjonującej walce, wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

I miejsce – Darel Stargard Szczeciński,
II miejsce – Olimp Złocieniec,
III miejsce - Sokół Pyrzyce,
IV miejsce - Stal Stocznia Szczecin,
V miejsce - Energetyk Gryfino,

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz puchary, które zwycięzcom wręczyli Starosta Pyrzycki Wiktor Tołoczko, Burmistrz Pyrzyc Kazimierz Lipiński oraz Dyrektor OSiR Marek Olech.Temat: smutny Dzień Zwycięstwa
trzy zdjęcia, które wymownie oddaja atmosferę tego święta, które z założenia powinno być radosne, a zostało sprowadzone do religijno- narodowego, smutnego capstrzyku.
Czy ksiądz , na którym skupia się cała uwaga uczestników tego spędu, za religijną oprawę bierze jakieś pieniadze od starostwa czy gminy ?
- czy całe to towarzystwo dotarło na cmentarz wojskowy ?
- dlaczego na zdjęciach nie ma żadnego kombatanta, tylko ksiądz , p. Miler i Podleśny ?
- ile kosztuje podatników organizacja takiej uroczystości, i kto na tym zarabia ?
http://www.gryfino.powiat...show=akt&id=651Temat: PORWANIE!!


PS. A co sądzicie o ostatnich stronach najnowszych 7DG oraz TG ?
Jak Wam się podoba pieczętowanie herbem i nazwą urzędu faktu poparcia/wskazania jednego z kandydatów?


Żadnych apeli otwartych Pan nie wystosował do Wójtów i Burmistrzów?


Apel otwarty

Pani Starosto Powiatu Gryfińskiego!
Uprzejmie proszę, by z ogólnie dostępnej tablicy ogłoszeń mieszczącej się przy siedzibie Starostwa Powiatowego, zostało zdjęte (w trybie pilnym) ogłoszenie informujące o działalności jednego z biur poselskich.
Ogłoszenie to, zawiera między innymi nazwę i logo partii, która prowadzi obecnie kampanię wyborczą i ubiega się o głosy w wyborach, mających się odbyć za mniej niż miesiąc.

W moim odczuciu, w celu zachowania bezstronności Urzędu Starostwa w związku z trwającą kampanią wyborczą, należy wystrzegać się prezentacji na zewnątrz i wewnątrz budynków administracji samorządowej jakichkolwiek plakatów czy haseł, które z tą kampanią mogą mieć związek.

Z poważaniem,
Tomasz Soroko, Gryfino, 26.VIII.2005 A.D.


Panie Tomaszu !Temat: Powiat do likwidacji !!!

Dojazdy do Stargardu, Gryfina, czy Myśliborza nie uśmiechają mi się

jestem pełnoletnim miszkańcem naszej pięknej ziemi. Od 1999 roku, czyli dnia powstania starostwa w Pyrzycach byłam tylko raz. więc jeśli mam raz na 9 lat pojechać do starostwa np. w stargardzie to mogę się poświęcić. zresztą gdyby powstał wydział zaiejscowy to wogóle nie musiałabym nigdzie jechać, więc panie waldemarze proszę o konkrety, a nie o to, że staniemy się prowncją. Panie Waldemarze my jesteśmy prowincją, i Pyrzyce, nawet jako miasto powiatowe, dalej nią będą. Ale widzę, że wg Pana lepiej wydawać pieniądze na drogie auta, niż likwidować nikomu nie potrzebny twór!Temat: Co powiecie - o powiecie ( gryfińskim ) ?

Witam serdecznie. Mam nadzieję, że wytrzyma Pani z nami jak najdłużej. Powodzenia

[ Dodano: Czw Lip 08, 2004 10:57 am ]
P.S. Od razu pytam Gmina Gryfino znów robi przetarg na ogłoszenia prasowe ... czy w starostwie coś w tym temacie się w końcu ruszy? Czy usłyszę jakiś konkretny termin?


Oczywiście , przetarg na zamieszczanie ogłoszeń prasowych powiatu gryfińskiego odbędzie sie we wrześniu 2004r. - proszę o kontakt w tej sprawie z Panią Izabelą Jaworską - Florek p.o. Naczelnika Wydz.Organizacji i Spraw Obywatelskiech - tel.4045000 ( wraca z urlopu 13 lipca 2004r.)Temat: BUDŻET GMINY 2005

Co do bycia strategiem w powiecie to każdy moze nim zostać wystarczy tylko wygrać wybory !!!!!! tak jak obecny strateg prawda że to proste

Bardzo proste. Starosta Ruciński nie wygrał żadnych wyborów. Storoste Rucińskiego powołali radni. Powołali dlatego, że jest mądrzejszy od pozostałych radnych. Co nie znaczy, że cenię jego fachowość. Jest po prostu dowodem na średnią inteligencji w całej radzie. Bardzo wymownym dowodem.

[ Dodano: Czw Lis 18, 2004 8:43 pm ]
Pan Ruciński jest najmądrzejszym z pośród zaprezentowanych niżej startegów powiatowych
imię i nazwisko funkcja zdjęcie
1 Ryszard Dragan Radny
2 Henryk Kaczmar Radny
3 Wanda Kmieciak Radny
4 Gabriela Kotowicz Przewodniczący Komisji Ochrony Cywilnej, Zagrożeń Nadzwyczajnych i Administracji Zespolonej
5 Ryszard Laska Radny
6 Grażyna Łogin Radny
7 Józef Medyński Przewodniczący Komisji Budżetowej
8 Bolesław Paulski Radny
9 Lidia Pięta Przewodniczący Rady Powiatu w Gryfinie
10 Jan Podleśny Radny
11 Maciej Racinowski Radny
12 Andrzej Szelążek Radny
13 Stanisław Szymoniak Radny
14 Alicja Warda Radny
15 Aleksandra Zielińska Przewodniczący Komisji Gospodarki
16 Krzysztof Ziętek Przewodniczący Komisji RewizyjnejTemat: Nadużycie zaufania na wielką skalę.


Przewodniczącym zebrania był Pan Krakowiak. Wcześniej Pani Hołub Wanda wśród spółdzielców rozprowadziła informację o zmianie miejsca Zebrania. Ci co chcieli "ich" odwołać poszli głosować do Szkoły Podstawowej Nr 1. W Gimnazjum poza nielicznymi pozostali odwołania nie chcieli.


I po tym numerz nalezalo pozbawic ich czlonkostwa.
Teraz tez czekacie, az porzadek zrobi prokurator. Nie zrobi. W demokracji nie policja i prokutatura robi porzdek tylko ludzie maja sami sie organizowac.
Po to masz radnych w starostwie, zeby pilnowali urzednikow, co robia z pieniedzmi i w jaki sposob organizuja pomoc.
Rada przeprowadzila kontrole w tym domu? TPD? Stowarzyszenia opiekujace sie dzicmi uposledzonymi?
Nikt, nie kiwnal nawet palcem.
Wczesniej p. Holub z Lewandowskim zrobili wielki szum, bo p.Dzwinka z TPD uslyszala, ze w Binowie bija dzieci i zlozyla donioesienie, zamiast sama sprawdzic.
Sad dopuscil stowarzyszenie, ktore podobno te kreatury stworzyly do uczestnictwa w sprawie jako cos tam.

Teraz chca Wam zabrac osiedle? Niech biora, skoro czekacie az prkuratura cos zrobi, zamiast wywalic ich na zbity pysk ze spoldzielni, jesli sfalszowali dokumenty.
Z tego co opowiadacie o Regalicy, wnosze, ze bylo tam jedno wielkie bagno. Daliscie Pilatowi kopa do gory, zamiast go unieszkodliwic.
Przeniosl zle nawyki do gminy i wstyd mowic, ze sie mieszka w Gryfinie.Temat: Import kadry do pracy w powiecie

2. Skarbnicy powiatu – na podstawie art. 12 ust. 3 ustawy o samorządzie powiatowym: „ Do wyłącznej właściwości rady powiatu należy powoływanie i odwoływanie , na wniosek starosty, sekretarza powiatu i skarbnika powiatu, będącego głównym księgowym budżetu powiatu”.

Agaton zapytał


Swoją drogą czy w powiecie gryfińskim nie ma osoby posiadającej kwalifikacje i umiejetności do zajmowania tej funkcji?

W wymienionym wyżej fragmencie wypowiedzi p. Ochmańskiej jest odpowiedź, która uzupełnia w sposób fachowy to co ja nazwałam desantem. mam nadzieje, że cię oświeciło. Skarbnika wybierają radni. Najmądrzejszy z nich p. Ruciński został wicestarostą, to kto miał sie zastanawiać nad tym, czy w Gryfinie jest jeszcze ktoś na tyle mądry, żeby zostać skarbnikiem? Skoro najmądrzejszy wszedł do zarządu?Temat: Nadużycie zaufania na wielką skalę.
Uwazam, ze macie za swoje. Smial sie Podzielnik w zywe oczy z ludzi, ktorzy przychodzili po pomoc do OPS-u
Nie ma co sie przejmowac marginesem
Dobrze prezesi robili, ze utrzymywali ksiegowa, ktora nie miala kompetencji do sprawowania tej funkcji. Przy Pilacie byla od zestawiania slupkow.
Pilat wzial sobie cale miasto jak kiedys spoldzielnie i dalej nie mozna sie dopatrzyc jakiegokolwiek sensownego systemu zarzadzania pieniedzmi publicznymi.
Wanncjusz i Wedkaz mowia: Lokator sam sobie pilnuj swoich pieniedzy a ja uwazam, ze za to place Podzielnikowi i Pilatowi.
Sa przylapywani na najprostrzych najglupszych bledach; co tam nie ma sprawy.
Na tej podstawie nie mozna mowic, ze sa niekompetentni.
Najpierw wezma sobie gorke a pozniej zastapia Pilata i wezma cale miasto, albo moze starostwo.
Wyboru dokonaja ludzie. I dobrze im tak. Ja sie z Gryfina wyprowadzilem, bo tu nie mozna normalnie zyc.Temat: Konkursy na forum
W związku z faktem że kandydaci na różne stanowiska szmorządowe czytają ostatnio forum. Składam wniosek formalny o zobowiazanie się do umieszczannia na formu gryfino.info informacji na temat konkursów na stanowiska pracowników samorządowych. Nic to nie kosztuje, a ewentualny kandydat na stanowisko przynajmmniej będzie umiał komputer obsłużyć. Dotyczy to nie tylko urządu miasta i gminy oraz starostwa powiatowego, ale wszystkich stanowisk administracji samorządowej , zespolonej i niezespolonej mającymi swoje oddziały na terenie naszego powiatu.
Prosze również przyszłe władze i administratorów forum o rozważenie utworzenia an formum działu ogłoszenia o przetagachj organizowanych przez urzędy.
Mam nadzieje, że pomysł podchwycą przyszłe władze i adminstracja forum.

PRECZ Z KOLESISTWEM , KREWNYMI I ZNAJOMYMI KRÓLIKA.
(choć osobiście nic do królika nie mam)Temat: Konkurent
"Udało nam sie ustalic, że piwnice tego budynku zostały decyzją burmistrza przekazane Klubowi Abstynenta Feniks."

Szefem tego klubu został podobno p. Lewandowski. Kandydat na burmistrza z LPR-u. popierany przez intelektualistów z Radia Maryja. Prawicowców z UPR-u.
Nie powącha Pan czy wszystko odbyło sie zgodnie z prawem? Panie Tomku?

Do tej pory w tym klubie panowała zdrowa zasada, ze szefem abstynentów w Gryfinie był alkoholik. Muszę skoczyć na BIP gminny i poszperać. Co tam Rada uchwaliła w budżecie.

[ Dodano: Nie Lut 27, 2005 4:20 pm ]
"Maciej Szabałkin: Dziwi mnie fakt, ze mimo istnienia licznych nieprawidłowosci w Urzedzie burmistrz Piłat znajduje czas na takie zajecia jak spotkanie z szefem SLD w województwie zachodnioopomorskim, Grzegorzem Napieralskim oraz szfowa SLD w powiecie gryfińskim Danutą Bus. Jak wiem celem tego spotkania było odwołanie starosty Gryfińskiego Ewy De La Torre."

Zająłby się Pan sprawą podjecia uchwały wstrzymujacej rozdawanie milonów w postaci mieszkań, uchwały zobowiązujacej urząd do publikacji materiałów komisji rewizyjnej a nie tropieniem loży masońskiej.Temat: Afery
Jak oceniacie publiczne rozliczanie byłych władz Gryfina?
Obecnie na tapecie mamy takie sprawy
- PUK
- trwa proces przeciwko byłej księgowej Romualdzie S.
- trwają przesłuchania w prokuraturze świadków w ewentualnym procesie osób podejrzanych o zaniedbanie nadzoru nad działaniami księgowej

- PEC
- postawiony został akt oskarżenia (właśnie na dniach, będę się dowiadywał dziś może nawet, ale raczej oskarżonymi będą Franiciszek K. i Piotr P.)

- UMIG
- sprawa z mablami, opisywana w ostatnim numerze
- nowość - kontrola RIO wykazała potężne zaniedbania w sprawie rekultywacji wysypiska, będzie prawdopodobnie badana przez Urząd Kontroli Zamówień Publicznych.

Chcąc nie chcąc wszystko najłatwiej określić jako działania w okresie kiedy gminą kierował W.Długoborski, to na niego spada większość ciosów. Jego zwolennicy - starosta Ewa De La Torre, mówią że obecne działania, zawiadomienia składane do prokuratury, to gra pod publikę i nieczysta polityka.
Co Wy na to? Kto Waszym zdaniem ma racjeTemat: Przejscie wreszcie otwarte!
Dnia 1.05 o godzinie 17.00 ma zostac otwarte przejscie Gryfino - Mescherin dla samochodow osobowych. Byla to jedna z wiadomosci w dzisiejszej Kornice na TVRegionalnej, m.in. wypowiadala sie na ten temat starosta gryfinska.

Podobno na otwarcie ma przyjechac jakis minister i jako pierwszy przekroczyc granice (a niech sobie przekracza w ostatni dzien urzedowania), ale mniejsza z tym... najwazniejsze jest to, ze po tylu latach sie udalo... i teraz niech nas ekolodzy pocaluja w cztery literyTemat: Szukamy kandydata

Oby wygrał najlepszy, najprawszy, najmilszy, najmądrzejszy i w ogóle naj...Tak nam dopomóż ludu głosujący miast i wsi
No nie...osłabiłyście mnie tymi naj.... Oby wygrał najmniej szkodliwy, i to powinien być priorytet wyborczy, bo to ze wszyscy kandydaci są szkodnikami jest bezdyskusyjne. Zrówno Pam Mieczysław oraz Pan Paweł a takze inni kandydaci nie maja szczerych intencji... , nie jestem naiwniakiem.
Ostatnio słyszałem od pewnej Pani urzedniczki US w Gryfinie, że w Gminie i w Starostwie tylko ryba nie bierze
A gdy wymieniłem nazwisko jednego z urzedników Gminy to stwierdziła że łapówki to sens jego zycia i ze bez nich by umarłTemat: Konkursy na forum

W związku z faktem że kandydaci na różne stanowiska szmorządowe czytają ostatnio forum. Składam wniosek formalny o zobowiazanie się do umieszczannia na formu gryfino.info informacji na temat konkursów na stanowiska pracowników samorządowych. Nic to nie kosztuje, a ewentualny kandydat na stanowisko przynajmmniej będzie umiał komputer obsłużyć. Dotyczy to nie tylko urządu miasta i gminy oraz starostwa powiatowego, ale wszystkich stanowisk administracji samorządowej , zespolonej i niezespolonej mającymi swoje oddziały na terenie naszego powiatu.
Prosze również przyszłe władze i administratorów forum o rozważenie utworzenia an formum działu ogłoszenia o przetagachj organizowanych przez urzędy.
Mam nadzieje, że pomysł podchwycą przyszłe władze i adminstracja forum.

PRECZ Z KOLESISTWEM , KREWNYMI I ZNAJOMYMI KRÓLIKA.
(choć osobiście nic do królika nie mam)


Myślę, że to w ogóle nie załatwia sprawy, na stronach BIP-u są ogłoszenia o konkursach. Ja widzę problem w czym innym – te konkursy to bardzo często zwykłe kolesiostwo. Ja chcę wnioskować za czymś innym, żeby w komisjach konkursowych brały udział niezależne podmioty, a nie tylko pracownicy np. Urzędu Miasta i Gminy. Gdzie jest niezależność tych komisji? W takich sytuacjach konkurs staje się jedynie formą przepchnięcia ustawionego z góry kandydata.Temat: Mur koło poczty

Mam pytanie .Czy ktoś z Was ,forumowicze ,wie co było kiedyś napisane na murze koło poczty (w Gryfinie ,oczywiście) ,naprzeciw stacji PKP ,a obok starostwa ? Bo da się odczytać jedno słowo -NARODOWEGO - a reszta nieczytelna .Może to było "Wojskowy Ruch Ocalenia NARODOWEGO" ? Jak ktoś wie ,to niech się podzieli ,bardzo proszę

Jak się idzie Łużycką, to po lewej stronie jest taki stary, zrujnowany budynek. Widać na nim stary, zamazany napis cyrylicą i można odczytać słowo "Stalin" Ktoś może wie co jeszcze jest tam napisane? Sorry za offtopTemat: Łamanie przepisów!
Dodam coś takiego, centrum Gryfina, tego chyba już nie da się wytłumaczyć:Jeśli nie ukaże się miniatura, to proszę kliknąć w link

Na górnym tarasie są ulice, gdzie samochody stawiane są na całej szerokości chodnika, bez przepisowego odstępu dla pieszych. Powszechny proceder.

Poza tym są takie, gdzie samochody owszem, stawiane są na jezdni, ale przez to ulica dwukierunkowa staje się nieprzejezdna dla samochodów jadących jednocześnie z przeciwnych kierunków. Np. ulica prowadząca do przychodni Vita-Med w okolicach starostwa. Pół biedy, jeśli jest jakaś luka i można zjechać przepuszczając samochód przed naszą maską, ale jeśli takiej luki nie ma?

Za minionego systemu nikt nie przewidział, że kiedyś w Polsce samochód stanie się dobrem powszechnym. Ale nawet to nie usprawiedliwia braku kultury osobistej. Z przykrością muszę stwierdzić, że oprócz barier architektonicznych także postawa kierowców jest jednym z obciążeń dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich czy też poruszających się z wózkami dziecięcymi.Temat: Łamanie przepisów!
Parkowanie w miejscach przeznaczonych dla niepełnosprawnych to niemalże cecha narodowa Polaków. Przy starostwie zdarza się to dość często - o ile ktoś nie zaparkuje, to przynajmniej skutecznie zagrodzi dojazd do wyznaczonych miejsc. W przypadku tego auta nie zauważyłem plakietki uprawniającej do parkowania w tym miejscu:
A tu kurier z fantazją, zaparkował na szycie traktu pieszego:
Miejsc w Gryfinie, gdzie nagminnie łamane jest prawo związane z zakazem parkowania, czy też ograniczeniem przejścia dla pieszych na chodniku jest więcej - to przykre.Temat: Pytania do radnego Pawła Nikitińskiego
Kreciku drogi dużo piszesz, a ... wiesz. Miałem się tu nie udzialać (z juz zwlaszcza w tym temacie), ale ten ostatni raz muszę to zrobić. Z tego co wiem w Edukatorze J. Miler nie jest nauczycielem odkąd pracuje w starostwie. Oswiadczenie majatkowe sklada sie za caly rok.
J. Miler od wielu lat, bodajze od 15 organizuje GALKO. Dlatego widnieje w MOS-ie. Pomagam mu od kilku lat. Za te pare groszy, doslownie, robi wielką rzecz. Glownie dla idei. Fajnie, ze jest cos takiego w Gryfinie, bo starsi ludzie rowniez mają okazję się poruszać, a nie tylko siedzieć z pilotem przed tv, bądź przed ekranem monitora pisząc glupoty, wczesniej nie sprawdzając dokladnie sytuacji.

To forum staje sie zalosne, az strach pomyslec co tu sie bedzie dzialo przed wyborami. Chyba co poniektorzy kandydaci zaloza po 10 kont. Gdyby to jeszcze bylo ze smakiem, zgodne z prawdą... Ech.Temat: BIP - Informacje publiczne i prawa obywatela do nich

- nie jest maglowa BM choć zna wszystkie szczegóły spraw dziejących się w Domu Dziecka nawet te które nie były podnoszone podczas rozprawy sądowej a znane były tylko niektórym członkom Zarządu Powiatu ,

Uwiarygodniła p. moja tezę, że doskonale potrafie sobie radzić bez gryfińskich dziennikarzy i docieram tam, gdzie oni nie chcą lub nie potrafią.


Czasami w prasie lokalnej pojawiały się informacje o złej współpracy powiatu gryfińskiego i gminy gryfino która wynika ze złej woli Pani Starosty.
Moim zdaniem istnieje spora rozbieżność pomiędzy obiegowymi opiniami a tym co mówią fakty.


Zaraz wpadnę na BIP Powiatu i będę chciała udowodnic tezę, że w budżecie na rok 2005 nie ma nic co wskazywałoby na to, że macie Państwo koncepcje i zamiar realizować zapisy ustawowe w dziele współpraca z innymi jednostakami samorządu terytorialnego.


A tutaj maglowa rozwiązuje wszystkie problemy mediów świata jednym wpisem. obiektywne - znaczy te z nami

Obiektywny to taki, który z potoku informacji potrafi wybrać to co ważne i po prostu o tym powiedzieć, nie oceniając.

Czekam na opublikowanie w BIP-ie Powiatu uchwał z ostatniej sesji, zwłaszcza terminarza posiedzeń stałych komisji.

Ze szczególnym uwzględnieniem treści wniosku grypy zdobywajacej władzę.Temat: PYTANIA DO W.KONARSKIEGO.

Uroczysta sesja Rady Powiatu w Gryfinie dnia 06.11.2008r.
z okazji 90-lecia niepodległości, 10-lecia istnienia powiatu oraz rozdania wyróżnień starosty.

Kompleksy nowej władzy powiatowej wobec poprzedników i ich zbiorowa amnezja każe przypuszczać, że panowie Konarski i Michalski przez swych nastepców zostaną zapomniani w minutę po tym , jak przestaną pełnić swoje funkcje. "Nowa, świecka tradycja", to nic innego jak zupełny brak kindersztuby i samorządowych manier.


Sądzę, że po zostawieniu powiatu w takiej sytuacji, jaka rysuje się już dziś Zarządzający Powiatem nie bedą szybko zapomnieni ani przez następców ani przez mieszkańców powiatu.Temat: Co powiecie - o powiecie ( gryfińskim ) ?
Witam serdecznie. Mam nadzieję, że wytrzyma Pani z nami jak najdłużej. Powodzenia

[ Dodano: Czw Lip 08, 2004 10:57 am ]
P.S. Od razu pytam Gmina Gryfino znów robi przetarg na ogłoszenia prasowe ... czy w starostwie coś w tym temacie się w końcu ruszy? Czy usłyszę jakiś konkretny termin?Temat: Pytanko do redaktora naczelnego gazety 7nDG
Dzisiejszy artykuł w Głosie Szczecińskim dotyczący protestów niemieckich ekologów
w sprawie Międzyodrza i blokady przyznania dotacji unijnych na remont gryfińskich mostów , utwierdza mnie w przekonaniu, że palce w tym maczała p. Blandyna Migdalska. Ta baba jest zagrożeniem dla całego powiatu a najbardziej samego Gryfina. Podoba mi sie stanowisko p. Ewy de La Tore. Ciekaw jestem jakie są relacje pomiędzy tymi dwoma paniami. Starosta powinna pokazać kto tu rzadzi tej ........ .Temat: Kołbaskowo chce przyłączenia do powiatu gryfińskiego
wyczytałem w Głosie Szczecińskim, no, no ciekawa sprawa. Police już się burzą. Zastanawia
mnie fakt ,ze jeszcze nikt nie wpadł na pomysł uruchomienia komunikacji busowej do Szczecina przez Mescherin, no ale jeżeli przez granicę nie mogą przejechać samochody
osobowe z kratką , to zapewne wyjaśnienie i załatwienie takiej sprawy dla gryfińskiego Starostwa jest rzeczą nie do ruszenia. Mieszkańcy Kołbaskowa maja daleko do Polic, ale do Gryfina choć o połowę krócej to nie ma żadnego połączenia. Kołbaskowo to jedna z najbogatszych gmin w Polsce, chyba warto się nią zainteresować.Temat: Felietony Pana Jana Gładkowa
J&G:
Dla mnie byłoby wspaniale, gdyby cała Redakcja zgadzała się ze mną.

Maglowa
Stereotyp wszystkich utopijnych myślicieli:
Bedzie dobrze jeśli wszyscy zgodzimy sie na jedną idee. Jeśli wszyscy bedziemy myśleć tak samo.
Feministki twierdzą, że istnienie różnych pogladów jest czymś absolutnie normanym. Ważne jest w jaki sposób rozwiązuje sie konflikty.

Ja nie uwazam, ze większość ma racje. Kiedyś był Pan socjalistą, teraz jest Pan konserwatystą, liberałem. Mniejsza o klasyfikację. Miło byłoby z Pana strony, gdyby sam się Pan określił. Charakterystyczne jest jednak, ze lubi Pan mówić o tym co powinno być i czego nigdy nie będzie. Socjaliści budowali komunizm, ale jak się pytaliśmy co konkretnie to oznacza, ze zniesiony zostanie pieniądz, to nie potrafili odpowiedzieć.
Ja mówie o tym co powinno być a czego nie ma.
W zwiazku z tym, ze władza ma zawsze rację stereotyp, przytoczenie fragmentu z uchwały budżetowej Starostwa Powiatowego w Gryfinie
"Średni koszt dofinansowania jednego dziecka w rodzinie zastępczej wynosi ok. 700"
nie będzie dla Pana żadnym argumentem, ze rozmawia Pan z p. Ochmańską właśnie o sztuce. Na poczatku ubiegłego stulecia to sie nazywało DADA.
Czyli jest normalnie.Temat: Pytania do radnego Pawła Nikitińskiego
Intrygujący temat z tą nadaktywnością zawodową naszej władzy powiatowej...
No bo tak, Zarząd Powiatu w Gryfinie w składzie :
W.Konarski
J.Miler
J.Podleśny
M.Hipsz
M.Racinowski
składa projekt budżetu powiatu Radzie, a ta uchwala 70.000zł rocznie dla Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, którego dyrektorem jest członek zarządu powiatu J.Podleśny.
J.Podleśny jako dyrektor MOS zatrudnia jako instruktora MOS, członka zarządu powiatu J.Milera.
Potem ten sam zarząd powiatu raczej musi rozliczyć dotację dla MOS, aby Radzie Powiatu przedstawić sprawozdanie z wykonania budżetu .Sprawozdanie zarządu powiatu podpiszą pewnie J.Podleśny i J.Miler.
Czyli obaj panowie sami sobie dotacje przyznają i sami ją przed sobą rozliczają, czy tak to należy rozumieć?
A prywatna szkoła średnia EDUKATOR, w której pracował ( cuje) J.Miler wicestarosta powiatowy to na terenie jakiej jednostki działa, może jeszcze się dowiemy, że na mieniu powiatu?
To jeszcze tylko niech zlecenia na ogłoszenia powiatu starosta daje do N7DG ,
gdzie syn wicestarosty ma posadę redaktora naczelnego posiada i Julia Pitera powinna mieć pełne ręce roboty, prawda?Temat: A w Europie stawiają pomniki...

Liberadzki promowany jest od jakiegoś czasu w Gryfinie, piekną laurką na tablicy ogłoszeniowej pod Starostwem Powiatowym, która to mocą Zarządzenia Starosty Gryfińskiego Ewy De La Torre (SLD) otrzymała nr 1.
A ten znów k..wa swoje...
Dajcie no mu jakiegoś bana to może w końcu skończy się ta wiocha na Forum.Temat: S. Michalkiewicz dla Maglowej
T.S. Walczy i jesli zechce zwycięży.
W gminie Gryfino nie ma socjalizmu. Są urzędnicy, którzy pozwalają sobie na bezczelność, gdyż wybralismy radnych, którzy są nieodpowiedzialni. Zwróciłeś uwagę na to, że jak zaczyna się dyskusja o konkretnej ważnej sprawie, to nikt nie ma zamiaru zabierać na ten temat głosu? A bardzo chętnie ludzie podejmują temat o cenzurze?
P. Nikityński napisał prosto i jasno co myśli o Starostwie i co? Jak grochem o scianę.
p. T.S. udowodnił Burmistrzowi, ze jest paranoikiem i co? Kogo z forumowiczów to obeszło?Temat: Mur koło poczty
Być może już ktoś to poruszał ,ale nie wiem .

Mam pytanie .Czy ktoś z Was ,forumowicze ,wie co było kiedyś napisane na murze koło poczty (w Gryfinie ,oczywiście) ,naprzeciw stacji PKP ,a obok starostwa ? Bo da się odczytać jedno słowo -NARODOWEGO - a reszta nieczytelna .Może to było "Wojskowy Ruch Ocalenia NARODOWEGO" ? Jak ktoś wie ,to niech się podzieli ,bardzo proszęTemat: Ze piekne stało się brzydkim :P Typowe najechanie na tył
Szkoda, że z takim finałem zakończyłeś spocik z wiara vwgolf.pl grupą lubuską, ja w tamtym roku zorganizowałem na majówke w Gorzowie niezły Golfikowy spocik. Nawet z Gryfina chłopaki przyjechali, bo to był meetenig lubuskiego i zach-pom. W skrucie było tak, spotkanie na placu przy starostwie, pizza na Słowiance, potem najlepsza drogą na ulim (niektóre autka miały tylko kilka cm do asfaltu) ściganki, gadanki, policja, bla bla bla i jeszcze troche śmiesznych sytuacji i do domciu pamietam, ze ciebie zapraszałem jak jeszcze miałes tego bordowego no i kiedy rewanż na 1/4 ? co ? pozdro
Temat: Podwyżka dla burmistrza
Osobiście czuję wstręt do ludzi którzy wyciągają ciąle łape po więcej i wiecej. Na bezkrytyczna zachłnnośc i niemoc społeczną rada jest nie wielka, ponieważ prawo sprzyja tym pierwszym , oni je tworzą dla siebie i ludzie dobrze o tym wiedzą .Myślę,że czy to tyczy się burmistrza,czy starosty to w dobie powyginanych chodników w zadłużonym Gryfinie,obiecanek-cacanek,paskudnej wody, braku kanalizcji,miejsc pracy,szalonych inwestorów,którzy z rozmachem niszczą las wokół stadionu np. i wielu innych absurdalnych pomysłów,czasmi szemranych interesów władza powinna mieć chociaż odrobinę wstydu i honoru .Ucisk który zapanował dotyka wielu z nas,a raczej nie wielu nie dotyka.
Ciągłe podwyżki i brak stabilizaacji społecznej powoduje w wielu rodzinach dyskomfort egzystencjalny
Dziś dla wielu ludzi 10000tyś czy 12000 złotych to suma z bajki rodem.
Kto daje przyzwolenie na takie szastanie pieniędzmi społeczeństwa, kto zachęca Pana Panie Burmistrzu do tak egoistycznego i desperackiego kroku by przyjąć wyższe pobory.
Popatrzmy na to wszyscy,zastanówmy się .Temat: Stadion przy gimnazjum
Srodki na owe boisko mialy pozyskane byc z berlinskiego klubu HERTA,
"...Futboliści fundują
Za pośrednictwem Sejmiku Wojewódzkiego do naszego powiatu dotarła niezwykła oferta. Fundacja słynnego berlińskiego klubu sportowego HERTHA zaproponowała wsparcie finansowe dla obiektów sportowych w dwóch wskazanych przez powiat gminach. Zobowiązała się przekazać 10 tysięcy euro. Jak nam powiedział jeden z członków zarządu powiatu, starostwo postanowiło wskazać Niemcom gminy Cedynia i Mieszkowice. Władze tej drugiej gminy dostały nawet od powiatu teren pod budowę boiska. Może dzięki pieniądzom od HERTHY powstanie ono szybciej..."

O to cytat z "7 dni Gryfina", z ktorego wynika iz pieniadze na odnowienie owego boiska przekazane zostaly do w/w miejscowosci!!Temat: "Gazeta Gryfińska" - nowy gryfiński tygodnik
Wenancjusz mówi:
skoro prawdą jest że Tomek odchodzi do innej redakcji to oznaczać może przygotowania do politycznego demontażu dotychczas uprawianej struktury władzy w Gminie Gryfino, czyli przygotowania do przewrotu pałacowego.
Wiadomo bowiem czyją ta gazeta jest tubą.
Zobaczcie tylko jak i komu udzielanie będą zamówienia - zlecenia ogłoszeniowe Urzędu Gminy i Starostwa - a wiedzieć będziecie więcej.
Żeby redaktorom powiedzieć: Ja wiem więcej to trzeba znać dobrze i śledzić to co się tutaj dzieje.
A dzieje się dzieje!
Wasz Wenancjusz Miły!Temat: Nowi epigoni nomenklatury

Pani Lilianno,
Dla mnie także Lilianna Ochmańska może pełnić funkcję skarbnika Powiatu po kolejnych wyborach, ale nie wydaje mi się abym to ja o tym miał zadecydować. Zadecydują wyborcy i bardzo bardzo dobrze.

Nigdy nie uważałam i nie uważm że mam monopol na wiedzę i ma pan rację że w Gryfinie jest wielu młodych zdolnych ludzi którzy mogą pełnić funkcję skarbnika ( sama wychowuję co najmniej trzech kandydatów na swoich następców).
Ale nie zgadzam się z panem że o tym kto będzie pełnił tą funkcję zdecydują wyborcy, bo to Starosta decyduje o tym z kim chce pracować i przedkłada swoją propozycję Radzie Powiatu, gdyż skarbnik pełni funkcję z powołania a nie w drodze wyborów.

P.S. Ale sądząc po sondzie zamieszczonej na stronie internetowej pańskiej gazety nie jest tak żle 49% za i 49% przeciw a 2% nie mam zdania to osiągam i tak najlepszy wynikTemat: XIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2007- Olesno Śląskie
Wyniki Wieloboju:

Juniorki młodsze (Klasa II)

1. Czarniecka Anna (SGA Gdynia)
2. Górska Klaudia (SGA Gdynia)
3. Majerowska Maja (UKS Kopernik Wrocław)
4. Starosta Oktawia (UKS Błękitna Szczecin)
5. Jasińska Marta (UKS Jantar Gdynia)
6. Wołoch Justyna (Sokół Kraków)
7. Cieślewicz Joanna (SGA Gdynia)
8. Tracz Judyta (UKS Kopernik Wrocław)
9. Dąbkowska Roksana (SGA Gdynia)
10. Mendelewska Julia (UKS Jantar Gdynia)

Młodziczki (Klasa III)

1. Kozłowska Malwina (UKS Jantar Gdynia)
2. Kulesza Marta (SGA Gdynia)
3. Mioskowska Magdalena (SGA Gdynia)
4. Madej Natalia (SGA Bielsko-Biała)
5. Kubiak Aleksandra (MKS Hermes Gryfino)
6. Wieczorek Katarzyna (CWKS Legia Warszawa)
7. Kowalczyk Agnieszka (UKS Kopernik Wrocław)
8. Armonajtis Kamila (UKS Błękitna Szczecin)
9. Kopczyńska Judyta (UKS 41 Łódź)
10. Ursel Nicoletta (SGA Gdynia)
Temat: Absolutorium dla Burmistrza

Trzeba zrobić wszystko aby w przypadku Sojuszu Lewicy Demokratycznej była to liga jak najniższa. Tak podpowiada zdrowy rozsądek i fakty, także z naszego lokalnego podwórka.

No właśnie. Teraz rozumie Pan, dlaczego jest naszemu miastu moja wygrana w wyborach?
40% urzedników na bruk, gdyż są oni de fakto funkcjonariuszami partyjnymi nie tylko SLD. SLD to sprawa zamknięta. Ta partia już się nie podniesie.
W ostatnim numerze napisał Pan bardzo ciekawie o życiu politycznym Gryfina i stwierdził Pan słusznie, ze go nie ma.
Te etykietki PIS, PO, Liga Polskich Rodzin. To fikcje.
Myślę, że należy o tym mówić głośniej i wyraźniej.

,
jeśli u władzy, to bezwzględnej, obliczonej na zyski partyjne i personalne, patrz sposób zatrudniania ludzi w Starostwie.

Należy tych ludzi po prostu wyrzucić na bruk. Ludzi Piłata też.Temat: PYTANIA DO W.KONARSKIEGO.
witaj kret masz racje Pan J.Piwowarczyk jesyt w spółce EMC w Kamieniu też s-ka medyczna to juz czwarty etat qqqqqqqqqqqqqqqqrcze ale facet się potrafi ustawic i jecszcze układy w starostwie w Gryfinie i szpital to dopiero poukładany gośc he, heTemat: Co powiecie - o powiecie ( gryfińskim ) ?
na forum szczecińskim "Gazety" jest wątek dotyczący Starostwa w GryfinieTemat: Likwidacja Urzędów

Eee, gdzieś nam się zapodział wątek...

Zlikwidować starostwo w Gryfinie.Temat: Bądż regionalnym patriotą i zagłosuj na Gryfino !
Pani Lilianna lubi głosować, dysponuje licznym sprzętem w Starostwie - apelujcie więc do niej.
Choć - czy ja wiem? Nie zagłosuje na Gryfino, bo lokalny patriotyzm jej nie pozwoli...
Temat: Nowy wygląd strony internetowej Gryfina
Abstrahując od dziecinnego wyglądu tej strony. Ta firma, chyba Mikroplan, zrobiła to bardzo niechlujnie. Nawet ikonką jest ich logo a nie herb Gryfina.

Wszystko wygląda jakby było strasznie tanie...

Dalej sto lat za stroną Starostwa.Temat: Radny po wyroku
Gryfino nierządem stoi. Skazana dyrektorka pracuje w Starostwie, skazany radny zasiada w ławach zarządu miasta. Poczekajmy aż to podchwycą media krajowe, dopiero było głośno o limuzynie burmistrza zakupionej również z naruszeniem prawa.
Może jakaś telewizja by się tam przydała ?Temat: Duchowni
1.września były imieniny ks. Kozłowskiego i było zapewne na plebani z życzeniami wielu ważnych ludzi z Gryfina. Może któryś zechce napisać coś w obronie ks. Proboszcza?
Może Pan Burmistrz, Pani Starosta lub ktoś inny?Temat: PRIORYTETY GRYFIŃSKIE
Kampania rozpoczęta poseł i starosta lekarstwem dla Gryfina. Dobry żart, ale chyba nie przejdzie, ludzie nie są już tak naiwni jak w latach 90 - tych.Temat: PYTANIA DO W.KONARSKIEGO.
Panie Starosto,
Gratuluję wyboru na stanowisko Starosty Gryfińskiego, jednocześnie zapraszam do udziału w Forum Mieszkańców Gryfina.
Jaki ma Pan pomysł na poprawienie sytuacji finansowej Powiatu oraz jakie są Pańskie priorytety w obecnej kadencji?
PozdrawiamTemat: SCENA POD LWAMI - inauguracja sezonu artystycznego
Inauguracja nowego sezonu na SCENIE POD LWAMI

Klub Artystyczny POD LWAMI kierowany przez Janusza Janiszewskiego – obecnie działający już pod egidą Gryfińskiego Domu Kultury - zaprasza 9 września o godz. 18.00 na inaugurację sezonu artystycznego SCENY POD LWAMI. Do klubu należą Teatr UHURU oraz Klub Literacki OKNO.
W programie znajdą się spektakle Teatru UHURU JR „Problem” i „Mam to gdzieś”, prezentacja twórczości Klubu Literackiego OKNO oraz przedstawienie planów rocznej działalności SCENY.
Teatr UHURU zaprasza wszystkich chętnych do współpracy, tym bardziej, że potrzebuje nowych aktorów do planowanego na październik dużego widowiska plenerowego. Ponadto każdy pragnący spróbować swoich sił w teatrze jest mile widziany. Klub Literacki zaś czeka na wszystkich piszących wiersze, prozę ora pragnących realizować się jako dziennikarze. Klub wydaje własną gazetę OKNO oraz organizuje spotkania literackie.
W planach Klubu i SCENY POD LWAMI w najbliższym czasie są m.in.:
- udział TEATRU UHURU ze spektaklem „Polly i Molly” w festiwalach Scena Dramatyczna w Bełżycach, Spotkaniach Teatralnych w Zgierzu i Bełchatowie oraz na Festiwalu Teatrów i Sztuk Autorskich WINDOWISKO w Gdańsku
- realizacja spektaklu plenerowego „Apokalipsis”
- wznowienie spektaklu „Pewna mucha”
- przygotowanie do realizacji dwóch nowych spektakli
- spotkania literackie oraz redagowanie kolejnych numerów gazety literacko-kulturalnej OKNO
- przygotowanie projektu „NASZA KULTURA” w ramach programu „Młodzież”, który ma hacelu prezentację najciekawszych twórców naszego regionu (spotkania poetyckie, koncerty muzyczne, spektakle itp.)
- w dniach 20-23.10 - organizacja Międzynarodowych Gryfińskich Spotkań Teatralnych
- 21.10 - premiera spektaklu plenerowego APOKALIPSIS
- przygotowanie wersji angielskiej „Polly i Molly’ oraz organizacja wyjazdu na największy światowy Festiwal Teatralny do EDYNBURGA.
Powstają także plany stworzenia grupy kabaretowej oraz małego dyskusyjnego klubu filmowego.
Informacje o działalności Klubu, imprezach i aktualności będą się ukazywać na łamach lokalnej prasy a także na stronach internetowych Miasta i Gminy Gryfino oraz Starostwa (www.gryfino.pl, www.gryfino.powiat.pl)
SCENA POD LWAMI mieści się w Pałacyku Pod Lwami na ul. Chrobrego 48.
ZAPRASZAMYTemat: Byłe władze ...

Radni Gryfina oskarżają

Byłe władze Gryfina pod sąd?

Zawiadomienie do prokuratury mają w najbliższym czasie złożyć przedstawiciele gryfińskiego Urzędu Miasta. Radni twierdzą, że doniesienie ma dotyczyć m.in.: byłego przewodniczącego rady nadzorczej Józefa Rucińskiego (obecnie wicestarostę powiatu gryfińskiego), byłej skarbnik Liliannę Ochmańską (obecnie skarbnik powiatu gryfińskiego), członków zarządu PUK, w tym prezesa Wojciecha Pilarczyka, rewidenta badającego sprawozdania spółki Henryka Leśniewskiego oraz byłych burmistrzów Gryfina.


Dnia 29 maja 2002 na rece Pani Przewodniczącej Rady Powiatu w Gryfinie złożyłem pismo, którego fragmenty forumowiczom przytoczę.
"Skarga na działalność Starostwa Powiatowego w Gryfinie. Z urzędu, który Państwo nadzorujecie otrzymałem dwie szokujące odpowiedzi. Obydwie świadczą o tym , że ich autorzy maja bardzo ograniczoną zdolność rozumienia tekstów pisanych oraz wagi spraw, którymi sie zajmują." Później pisałem dlaczego śądzę, ze alkoholizm leczy się w poradni a nie w klubie, czy na potancówkach rocznicowych.
Dowodząc tezę, że w starostwie jest coś nie tak napisałem:
"Z informacji prasowych wiem, ze Zarząd Powiatu w Gryfinie powołał do zycia Rodzinny Dom Dziecka, nie zabezpieczjąc choćby dla jednej z osób prowadzących pracy. Mnie się to kojarzy z rodziną patologiczną, wktórej rodzice żyją kosztem dzieci."
Nie wiedziałem wtedy, ze może być jescze gorzej. Nastał p. majacy tytuł naukowy magister Jóżef Ruciński. Z tego domu wyszły podobno wiadomości, które Pan Kwapisz, też podobno pod adresem domu dziecka mieszkajacy, publikował na łmach 7 Dni Gryfina. Pan Ruciński czeka aż porządek w jego dziale zrobi prokuratura i sąd. Pan Ruciński publicznie i w gazecie napisał, że się nie znam na niczym a sam mówi, że jak jest demokracja to można wszystko. Ja wolny obywatel wolnego kraju mogę wszystko. Pan, jako urzędnik, może tylko to na co pozwalają przepisy. Mam nadziję, ze p. Burmistrz poszerzając donieśienie do prokuratury nie zapomni o p. Rucińskim. Służę dowodami.Temat: Gryfino Sie Rozwija???
Do Pana t.s.
Cieszę się , że /mam nadzieję/ - życzliwie sekunduje Pan pracy Starostwa Powiatowego w Gryfinie. Jednak zupełnie niepotrzebnie dosyć sarkastycznie odnosi się Pan do wzrostu zatrudnienia w Starostwie. Ono jest obiektywnie większe, ale należy przeanalizować jego obiektywne przyczyny . Pragnę przypomnieć, że w 1998r. gdy w wyniku reformy samorządowej przygotowanej w 1998r. przez koalicję AWS- UW - dla powstającego, odrodzonego samorządu - Powiatu Gryfińskiego - opracowano normatyw zatrudnienia w stosunku do liczby mieszkańców / ok.83.000/ , realizowanych zadań i powierzchni / obecnie to największy pod tym względem powiat w zachodniopomorskiem/.
WÓWCZAS w 1998r. wyliczono, że minimalne zatrudnienie w Starostwie powinno wynosić 114 etatów. Nigdy nie osiągnięto tego normatywu.
Wbrew pozorom - dzisiaj także ten normatyw nie został osiągnięty - nie mimo dołożenia powiatowi mnóstwa nowych zadań. Podstawowym powodem zwiększenia zatrudnienia jest powiem to , w grudniu 2004r. uchwałą Rady Powiatu / w związku ze zmianą przepisów/ -został zlikwidowany zakład budżetowy powiatu - Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, zatrudniający ponad dwadzieścia osób. Po likwidacji zakładu - jego zadania od 01.01.2005r. przejął Wydział Geodezji , Kartografii i Katastru Starostwa Powiatowego . Przejął zadania, a pracownicy zlikwidowanej jednostki zostali zatrudnieni w Starostwie, jako jednostce budżetowej powiatu. W oczywisty sposób zwiększyło to zatrudnienie w Starostwie , ale ludzie z PODGiK-u nie powiększyli grona bezrobotnych. Ich zatrudnienie jest częściowo pokrywane z Funduszu Gedoezyjno-Kartograficznego, jaki tworzy się dzięki realizowanym przez nich zadaniom powiatu. Gorąco polecam Panu, lekturę uchwał powiatu i sparwozdania z prac Zarządu Powiatu. Dobrze jest badać pewne zjawiska w ujęciu PRZYCZYNOWO-SKUTKOWYM, a nie tylko przez wyselekcjonowaną ocenę skutków. Można wtedy uniknąć błędów w ocenie.
Przecież TYLKO "blondynki podobno uważają, że samochód jeździ dlatego , że kręcą kierownicą", wnikliwi obserwatorzy - wiedzą, że to trochę bardziej skomplikowane zjawisko....
Pozdrawiam Ewa De La TorreTemat: nowy samochoód pana burmistrza
poproszę o listę tematów, których unikamy

uwaga - to my pierwsi napisaliśmy o tym samochodzi, od trzech tygodni o tym bębnimy !

a to pierwsza wersja nastepnego komentarza akt.

Tomasz Miler

Dwa artykuły zamieszczone w ubiegło tygodniowym wydaniu wzbudziły wiele komentarzy w Gryfinie. Pisaliśmy o tam, że starostwo wysłało listem poleconym (koszt ponad 5 złotych) wezwanie do zapłaty 15 groszy. Urzędnicy tłumaczyli, że zmuszają ich do tego przepisy. Druga sprawa także dotyczyła finansów, o troszkę większej skali – zakupie przez burmistrza Gryfina nowego samochodu za 159 tysięcy złotych.
Oczywiście pojawiły się głosy krytyki – że informacje o samochodzie podaliśmy dopiero na czwartej stronie, podczas gdy atakowaliśmy starostwo za sprawę kilku złotych.
Po pierwsze. Fakt podania kwoty za jaką burmistrz kupił samochód uważam za niezwykle ważny. Informacje jak wydaje się publiczne pieniądze powinny być jak najbardziej jawne. Niezależnie od tego czy chodzi o tysiąc czy milion złotych – każdy powinien wiedzieć gdzie i jak zostały wydane nasze pieniądze.
Czy to dobrze kupić samochód za 150 tysięcy? Czy to dobrze zapłacić kilkanaście tysięcy za sylwestrowy pokaz sztucznych ogni? Czy słuszne jest ściąganie Michała Wiśniewskiego na Dni Gryfina? My na takie pytanie nie zawsze możemy (chcemy) odpowiadać. Rolą gazety jest informowanie, a dopiero w drugiej kolejności komentowanie. Być może właśnie możliwość zobaczenia zespołu Ich Troje ucieszy gryfinian. Może chcą oni widzieć swojego burmistrza w ekskluzywnej limuzynie. Takie są zasady demokracji.
Rolą władz jest podejmowanie decyzji. Do mediów należy informowanie. A ocena – to już rola ludzi, naszych czytelników. Przecież to właśnie oni w wyborach wybierają władze. I jeśli zachowana jest pełna jawność życia publicznego – tzn. dokładnie wiemy co i za ile kupił burmistrz – wszystko jest w porządku. Przy następnych wyborach ocenimy czy nasze miasto zmienia się na lepsze. Czy chcemy iść w tym kierunku, czy w innym. Tak to działa.
Po drugie. Sprawa starostwa. Tutaj jedno jest oczywiste. Obowiązujące przepisy są złe. Przyczyniają się do marnotrawienia naszych pieniędzy. W takich sprawach potrzebny jest komentarz. To trzeba zmienić. Wystarczyło by przecież wprowadzić ograniczenie, mówiące że przy zaległościach poniżej 5 zł wysyłanie listu poleconego jest niepotrzebne. Tak to powinno działać.Temat: J. Lewandowski - kandydatura na burm. i na radnego powiatu

Gryfino 12.10.2006r.

12.11.2006r. odbędą się wybory samorządowe w naszym powiecie.
(...)Wielu tym sprawom nadano bieg, jednakże panujące lokalne układy uniemożliwiały doprowadzenie spraw do końca i ukarania winnych. (...)Obecnie jest czas aby przerwać władzę sitwy w Gryfinie i w powiecie, która działała w interesie własnej prywaty, ze szkodą dla mieszkańców gminy Gryfino i powiatu. Nie liczenie się władzy samorządowej z publicznymi pieniędzmi, buta, zuchwałość powodują, że podatki i opłaty lokalne są najwyższe w regionie, w górnych granicach określonych przepisami. Władza samorządowa oraz należący do układu mają się dobrze, wysokie pensje, praca tylko dla znajomych, wyjazdy delegacyjne na wycieczki, pseudo uroczystości bez ograniczeń, luksusowe warunki pracy i auta służbowe, posady w radach nadzorczych za sute diety. Wielu z nich znalazło sposób na życie i ponownie kandyduje do rady gminy, powiatu, na burmistrza. Zmieniają nazwy komitetów, cynicznie łudząc perspektywą zmian na lepsze, chcąc zapewnić sobie dalszy ciąg władzy i byt sitwy. Byli już w radach gminy, powiatu- w ich zarządach, w radach nadzorczych Spółek Gminnych i co zrobili ? Afera goni aferę, a jak wygląda rozwój gminy, powiatu każdy widzi ! Młodzi ludzie wyjeżdżają za chlebem, to skutek władzy samorządowej !

Józef Lewandowski
Kandydat na burmistrza Gryfina i do rady powiatu
z listy Ligi Polskich Rodzin


Panie Józefie Lewandowski,
Jeżeli uważa się Pan za strażnika poszanowania prawa, to zwracam Panu uwagę , że w podanym do PUBLICZNEJ wiadomości stanowisku zamieszczonego powyżej - zawierającym oskarżenia i pomówienia pod adresem władz Powiatu Gryfińskiego oraz Miasta i Gminy i Gminy Gryfino - narusza Pan prawo. Pomawiając i stawiając zarzuty bez pokrycia - publiczne nie podaje Pan żadnych dowodów na okoliczność swych twierdzeń.
Oczekuję od Pana publicznego wycofania się z pomówień pod adresem władz powiatu.
w terminie do 8.11.2006r.
Jak zachowa się wobec Pana Pan burmistrz Gryfina, pozostaje do jego decyzji.

Władze powiatu skorzystają ze wszystkich przysługujących nam środków ochrony prawnej, jeżeli Pan nie wycofa się z pomówień.Jeszcze ma Pan szansę to uczynić.

Ewa De La Torre
starosta gryfinski